poleHead
poleHead

Jaunumi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Mācību ekskursija uz Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, izstāžu zāli "Arsenāls" un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju

            2017. gada 17. martā grupa audzēkņu un pedagogu devās uz Rīgu, lai apmeklētu Atvērto durvju dienas pasākumus un radošās darbnīcas PIKC NMV Jaņa Rozentāla Mākslas skolā.
            Mūs laipni sagaidīja zinoši gidi- skolas audzēkņi, kas iepazīstināja ar skolas telpām, mācību procesu, atbildēja uz jautājumiem par iestājeksāmenu prasībām un citiem interesējošiem jautājumiem. Varējām apskatīt izliktos mācību darbus, vērot ģipša galvas zīmēšanas procesu, gleznošanas darbnīcas un multimediju darbus, ko veidojuši skolas audzēkņi un iepazīties ar Jaņa Rozentāla skolas dalību Erasmus + mācību mobilitātes programmā, kas ļauj audzēkņiem iepazīt citu valstu mākslas skolas, apgūt jaunu pieredzi.
Mūsu skolas audzēkņi izmantoja iespēju radošajās darbnīcās izmēģināt dažādas grafikas tehnikas, sietspiedi, ģipša liešanu, skicēšanu un animāciju.
              Tālāk mūsu ceļš veda uz izstāžu zāli ”Arsenāls”, kur iepazināmies ar izstādi “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā”. Ar šo projektu Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj pasākumu programmu, veltītu Latvijas valsts simtgadei. Izstādē eksponēti darbi , kas parāda hiperreālisma ienākšanu un attīstību Latvijas mākslā pusgadsimta garumā, aptverot periodu no 1967. līdz 2017. gadam. Īpaši vērtīgi iepazīties ar izstādi bija 7. klases izglītojamajiem, kas , apgūstot mākslas valodas pamatus, šogad iepazīst 20. gadsimta mākslas virzienus.
             Pēc tam devāmies uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Tur iepazinām pastāvīgo ekspozīciju un Purvīša balvas 2017. kandidātu darbu izstādi, kuras ekspozīciju veido spilgti glezniecības, grafikas, tēlniecības, instalāciju un videomākslas darbu kopums, ko radījuši piektajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2015. un 2016. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi.
             Brauciena noslēgumā Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu zālē apskatījām E. Geperta Mākslas un dizaina akadēmijas ( Vroclava) studentu darbu izstādi “Zīmējumi steigā”.

 

Vairāk
Piedalīsimies Valsts konkursa 3.kārtā !

                    Katru gadu Nacionālais kultūras centrs organizē Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursu par kādu noteiktu tēmu. 2016./2017. mācību gadā tā ir grafikas dizains.
                 Konkursa mērķis ir izvērtēt Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu mācību rezultātus un apzināt kultūrizglītības attīstības vajadzības, sekmējot starpdisciplināru tēmu apguvi radošā mācību procesā.
               Konkursa uzdevums ir attīstīt audzēkņa izpratni par grafikas dizainu, izprotot burtveidola, teksta, izteiksmes līdzekļu un kompozīcijas nozīmi dizainā. Veicināt audzēkņa izpratni par dizainu kā procesu, par secīgu dizaina idejas attīstību, tās atbilstību funkcijai un mērķauditorijai, attīstīt audzēkņa prasmi strādāt grupā.
                      Dalībnieki konkursā piedalās pēc vecuma grupām no 7 – 10 gadiem; no 11 – 13 gadiem; no 14 – 16 gadiem.
               Konkurss norit vairākās kārtās. I kārta -skolas posms, kuras laikā bija jāveic katrai vecuma grupai atšķirīgs uzdevums. Jaunākajai grupai bija jāizstrādā grafiskais dizains konfektei, vidējai- smūtijam, vecākai- veselīgam našķim ( žāvētiem augļiem, sukādēm).
Izvērtējot darbus skolas posmā, uz II kārtu Rīgā, tika aizsūtīti 6 skolēnu darbi (katrā vecuma grupā pa 2).
                     13. martā saņēmām ziņu, ka uz Valsts konkursa III kārtu 31. martā Valmierā tiek aicināti:

  • Marta Aire, Jānis Bindemanis no jaunākās grupas ( skolotāja Elita Salaka)
  • Amanda Nikola Cēsniece, Sabīne Līdaciņa no vidējās grupas ( skolotāja Elita Salaka)
  • Kristiāna Freimane, Gustavs Stradiņš no vecākās grupas ( skolotāja Rita Balane)

Turēsim īkšķus !

Vairāk
Izstāde "Glezniecības un foto plenērs "GULBENE 2016"

                      No 2017.gada 16.februāra līdz 31.martam skolas izstāžu zālē ir skatāma glezniecības un foto plenēra "Gulbene 2016" dalībnieku darbu izstāde, kas tapusi sadarbībā ar galerijas "Laipa" Valmierā vadītāju Karlīni Cercinu.

                   2016. gada vasarā pirmo reizi Gulbenē tika sapulcināti ievērojami Latvijas mākslinieki, lai piedalītos glezniecības un foto plenērā ”GULBENE 2016”. Plenēru organizēja Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar Gulbenes novada domi un pilsētas pārvaldi, kā arī Radošo apvienību, biedrību “5 māja”.
             Mākslas plenērā Gulbeni iepazina gleznotāja un stikla māksliniece Anitra Bērziņa, akvarelists Aleksandrs Ņeberekutins, mākslinieces Līga Jaunzeme, Katrīna Gaile, Ilze Rēvalde gleznotāja Neonilla Medvedeva, mākslinieki Vladimirs Babkins un Andrejs Severetņikovs, fotogrāfs Normunds Cercins.
Plenēra laikā mākslinieki strādāja dažādās Gulbenes pilsētas un Stāmerienas vietās, lai radītu mākslas darbus, kuros attēloti cilvēki, vietas un noskaņas.

 

Vairāk
Andas Lāces zīmējumu teātra un performances meistarklase

                  7. un 8. februārī Alūksnes Mākslas skolā sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās Mākslas centru projekta “MEISTARKLASES LATVIJAS MĀKSLAS SKOLĀS” ietvaros notika 2016. gada Purvīša balvas nominantes Andas Lāces meistarklase “7 performances un zīmējumu teātris”. Meistarklasē piedalījās 17 Alūksnes Mākslas skolas profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas izglītojamie. Tie Marta Heidemane, Marta Elizabete Bērziņa, Elza Jaunzeme, Līva Zara, Kristīne Lāce, Marta Rozīte, Ieva Vika, Dominika Medne, Ulrika Alksne, Ennija Joce, Patrīcija Miesniece, Mārtiņš Emīls Mičulis, Marta Aire, Reinis Ābeltiņš, Dana Zača, Hēra Žaklīna Biete, Jans Kazačenoks.
                         Dalībniekiem bija jāsagatavo mājas darbs- zīmējums “Man nepatīk…” Darbojoties kopā ar mākslinieci, bērni ierakstīja savu stāstu par to, kas viņus uztrauc un nepatīk, sagatavoja lielās papīra loksnes gleznošanai un piestiprināja pie sienas. Nākamajā dienā “Nepatīk” zīmējums tika projicēts uz papīra loksnēm pie sienas, tiem pāri tika gleznotas pozitīvas -pretējas sajūtas. Dalībnieki ieguva jaunu pieredzi, uzdrošinājās iziet publikas priekšā un atklāt savas sajūtas un domas, tās paust vizuālos tēlos.

                          A. Lāces Meistarklase notika projekta "LLMC izglītības programmas bērniem un jauniešiem 2016" ietvaros, ko finansiāli atbalstīja VKKF. Kopumā projekts ietvēra 2 meistarklases (Andas Lāces meistarklase Alūksnes Mākslas skolā un Artūra Riņķa kinētiskās mākslas meistarklase Madonas J. Simsona mākslas skolā), kā arī izglītības programmas LLMC organizētajā festivālā Survival Kit, Ievas Alksnes un Valda Celma izstādē "Kinētikas arheoloģija" un Jura Boiko izstādē "Sāls kristāli".

 

Vairāk
PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS KOMPETENCES CENTRA RĪGAS DIZAINA UN MĀKSLAS VIDUSSKOLAS IZGLĪTOJAMO GLEZNIECĪBAS MĀCĪBU DARBU IZSTĀDE „KLUSĀ DABA”

            Aicinām uz izstādes atklāšanu, tikšanos un sarunām ar PIKC RDMV pedagogiem š.g. 17.novembrī plkst. 15.00. skolas izstāžu zālē.

 

      Profesionālās izglītības kompetences centrs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola (PIKC RDMV) ir lielākā mākslas un dizaina vidējās profesionālās izglītības iestāde Latvijā.

 

PIKC RDMV ir 11 profesionālās izglītības programmas:
• Interjera dizains
• Reklāmas dizains
• Apģērbu dizains
• Formas tekstils
• Struktūras tekstils
• Ādas izstrādājumu dizains
• Stikla izstrādājumu dizains
• Koka izstrādājumu dizains
• Metāla izstrādājumu dizains
• Formas dizains
• Keramikas izstrādājumu dizains

Visu izglītības programmu izglītojamie katru mācību gadu no 1. līdz 4.kursam apgūst mācību priekšmetus zīmēšana un gleznošana. Mācību laikā skolas audzēkņi strādā dažādās zīmēšanas un gleznošanas tehnikās, apgūst daudzveidīgus glezniecības veidus un tehniskos izteiksmes paņēmienus.

Lielākā daļa skolas absolventi sekmīgi turpina izglītību Latvijas un ārvalstu dizaina un mākslas augstākās izglītības iestādēs. Vairāki skolas absolventi turpina pilnveidot savu talantu un prasmes studējot glezniecību un grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā un ārzemju augstskolās.

Vairāk
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Alūksnes Mākslas skola- © 2024 Izstrāde: sia samTools; dizains: Līga Vēliņa