1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Skolas absolventu salidojums 2015.gada 26.decembrī

Alūksnes Mākslas skolas absolventi, bijušie audzēkņi un darbinieki - ik viens no Jums, kas kādreiz juties piederīgs Alūksnes Mākslas skolai ir laipni aicināts pagodināt ar savu klātbūtni vienam otru, satikties, padalīties ar saviem dzīves stāstiem un kopā nosvinēt 25 aizritējušos gadus, kopš Alūksnes pilsētā ir mākslas skola. Tiksimies Otrajos Ziemassvētkos, sestdien, 26. decembrī pulksten 17.00.

Alūksnes Mākslas skolas pedagogu kolektīva vārdā

Anita un Ojārs Vēliņi

VAKARA PROGRAMMA:

• 17.00 - Dalībnieku reģistrācija, tikšanās, atkalredzēšanās;
  • 18.00 - Muzicēs Sniedze Prauliņa un Edgars Šubrovskis;
  • 19.00 - Sarunas pie kantainiem galdiem,  mūzika;
  • 21.00 - Svētku salūts virs Alūksnes ezera.
Alūksnes Mākslas skolai 25

Ar Alūksnes Mākslas skolas sadarbības partneru - Igaunijas Veru Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes "ZILS- MELNS- BALTS"atklāšanu š.g.15. oktobrī, pulksten15.00 tiek atzīmēta Alūksnes Mākslas skolas  skolas jubileja. Šī izstāde ir dāvana no Igaunijas draugiem. Izstādes motīvs ir Igaunijas karoga krāsas, kuru noskaņās ir visa izstāde, kas stāsta par dzīvi, dabu un cilvēkiem Igaunijā.

Tieši  pirms 25 gadiem - 1990.gada 15. oktobrī pirmo reizi  Aūksnes Mākslas skolā tika uzņemti un Alūksnes Jaunajā pilī sanāca un tika sveikti pirmie audzēkņi. Un šī diena ir kļuvusi par simbolisku skolas dzimšanas dienu - nu jau divdesmit piekto.

Novadnieka Māra Salmiņa gleznu izstāde Alūksnes Mākslas skolā

Mākslinieka Māra Salmiņa gleznu izstāde Alūksnes Mākslas skolā ir skatāma no 2015.gada 17.aprīļa.

Alūksnietis Māris Salmiņš zīmēt sācis jau agrā bērnībā. Gleznošanu, galvenokārt, apguvis pašmācības ceļā. Vidusskolas laikā vasaras brīvlaikos piedalījies Emīla Melngaiļa Tautas mākslas nama rīkotajos plenēros Cēsīs un Raunā. Gleznas eļļas tehnikā bijušas izstādītas Raunā, kā arī jauno mākslinieku izstādē toreizējā Rīgas pionieru pilī, kur gūti pirmie panākumi - laureāta tituls. Studējot Rīgas Politehniskajā institūtā, apmeklējis zīmēšanas kursus Mākslas akadēmijā.

Dabas skatus gleznojis, galvenokārt, eļļas tehnikā. Gleznās atspoguļoti visi gadalaiki, gan pavasara un rudens krāsainība ar ūdeņu mainīgajiem toņiem, gan ziemas sniegotie ceļi un vasaras ziedošie dārzi. Sirdij tuvās Latvijas ainavas savulaik izstādītas dažādās izstādēs Alūksnē, Balvos, Valmierā, Rīgā.

Mākslinieks piedalījies Mākslas dienās Rīgā, kā arī dažādās grupu izstādēs un tradicionālajās Alūksnes mākslinieku izstādēs. Daudzas gleznas šobrīd atrodamas mākslas draugu privātkolekcijās.

Izstāde "Trejdeviņas saules lec" no 2014.gada 10.maija līdz 14.maijam

Alūksnes Mākslas skolā no š.g. 10.maija līdz 14.maijam darbdienās laikā no 10.00 līdz 18.00 ir skatāma Vidzemes novadu izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde-konkurss "Trejdeviņas saules lec". Laipni aicinām gūt neaizmirstamus iespaidus mākslas krāsainajā pasaulē!

Vairāk
2014.gada 18.februārī atklāj tekstilmākslinieču Ineses Jakobi, Ineses Birstiņas un Vitas Plūmes darbu izstādi

Alūksnes Mākslas skolā 18.februārī pulksten 11.00 tiek atklāta ievērojamās latviešu tekstilmākslinieces Ineses Jakobi un divu Kanādā dzīvojošu latviešu tekstilmākslinieču Ineses Birstiņas un Vitas Plūmes darbu izstāde.

Vita Plūme izstādē prezentē digitālā žakardauduma un austā shibori ( ieausti savilkšanas diegi batikai) kombināciju iespējas. Par saviem pēdējo gadu darbiem māksliniece saka ”Es lietoju tekstilu, lai pētītu kultūras identitātes jautājumus un skaidrotu savu, kā otrās pakāpes kanādietes- latvietes pieredzi. Es kombinēju tēlus, simbolus, rakstus un tekstus no ģimenes vēstures un savu latvisko kultūras pamatu, lai uzdotu jautājumus par pārvietošanu, kultūras dualitāti, izklīšanu, zaudējumiem...” Vita Plūme ir iekarojusi savu paliekošu vietu mākslā, kļuvusi par mācību spēku ASV - asociētā profesore Ziemeļkarolīnas štata universitātes Dizaina koledžā.

Inese Birstiņa sākusi ar tradicionālo tekstilmākslas nozari – aušanu, septiņdesmitajos gados pievēršas filcēšanai, bet izstādē tiek rādīti darbi, kas radušies ikdienā strādājot datorfirmā, aizraujoties ar uz ielas nejauši atrastu, pazaudētu cimdu portretu fotografēšanu.

Inese Jakobi, nenoliedzami ir viena no spilgtākajām Latvijas tekstilmāksliniecēm, kas prot pārsteigt savā mākslā, gan ar formātu, gan saturu, gan neparastu tehnisku risinājumu.

Izstādē redzama Ineses iemīlota tēma – logs. Kas ir logs? Vai tilts starp iekštelpu, personīgo telpu un ārpasauli, vai robeža starp tām? Kādēļ tas dažreiz ir tilts , dažreiz robeža? Kurus logus atvērt, kurus ne ? Kad aizvērt un kad atvērt ? Kas to pateiks priekšā?

Varbūt skatītājs izstādē var uzdot sev šos jautājumus, bet varbūt atrast arī atbildes...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18