Harija Stradiņa darbu izstādes "Skaists koks" atklāšana mākslas skolā 2013.gada 21.oktobrī

21.10.2013

Pirmdien, 2013.gada 21. oktobrī pulksten 15 Alūksnes mākslas skolas izstāžu zālē Ojāra Vācieša ielā 2 tika atklāta Harija Stradiņa darbu izstāde “Skaists koks”.

Laikmetā, kad mēs skrienam, steidzamies, bieži vien neieraugām daudz ko nozīmīgu un skaistu, ko ir radījis Dievs, Daba un cilvēki. Bet mūsu vidū vēl ir ļaudis, kas tomēr to redz un vēlas parādīt arī citiem. Viens no tiem ir Harijs Stradiņš, pēc profesijas skolotājs, pēc sirds aicinājuma – mākslinieks, cilvēks, kas mīl dzīvi, darbu, ko dara un vienmēr ir gatavs jauniem izaicinājumiem…

Hariju vairāk pazīstam kā unikālu masīvkoka mēbeļu meistaru, kurš iedvesmojas no dabā radītajām un unikālajām koku formām, bet šoreiz viņš noteikti pārsteigs skatītājus ar savu redzējumu!

Par šo savu izstādi Harijs saka: “Vēlos jums parādīt tikai daļu no pasaules koka skaistuma. Katra mazā koka daļiņa mani uzrunājusi, likusi apstāties darba procesā un veltīt tai mirkli uzmanības. Ikreiz, kad manām acīm atklājas kāda neparasta koka pasaules daļiņa – uztveru to, kā mazu, bet nozīmīgu vēstījumu no visa Radītāja.”
Īpaši uz izstādi tiek aicinātas ģimenes ar bērniem. Šī izstāde noteikti liks paskatīties uz lietām savādāk kā ikdienā, aicinās vērot, ieskatīties un ieraudzīt, domāt un aizdomāties. Jo tieši bērni ir tie, kuru acis ir visredzīgākās un sirdis – visjūtīgākās, kuriem nekad nav par daudz stāstīt par skaisto un cēlo dabā un cilvēkos.

Arī Alūksnes mākslas skolas audzēkņiem tas noteikti būs spēcīgs iedvesmas avots savai radošajai domāšanai.
Izstādes atklāšanā būs ie-spēja tikties ar Hariju un ie-pazīties tuvāk ar mākslinieka neparasto un skaisto pasaules redzējumu.

Anita Vēliņa