poleHead
poleHead

Jaunumi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
ALŪKSNES MĀKSLAS SKOLĀ VĒL VAR PIETEIKTIES 2023./2024.mācību gada interešu izglītības programmās

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vairāk
SVEICAM JAUNO, 2023./2024.MĀCĪBU GADU UZSĀKOT!

 2023./2024. mācību gada krāsaino ceļojumu mākslas pasaulē uzsāksim

š.g. 1. septembrī plkst.13.00. Gaidīsim izglītojamos un viņu vecākus

Alūksnes Mākslas skolas zālē, Ojāra Vācieša ielā 2.

Lai veiksmīgs, jaunām atklāsmēm bagāts un radošs mums visiem ir

Jaunais mācību gads!

 

                  Alūksnes Mākslas skolas pedagogu kolektīvs

 

Ar nodarbību stundu sarakstu var iepazīties šeit:

Kontaktinformācija skatāma šeit:

Vairāk
Radošums – “Spēja iztēloties un radīt intuitīvo, harmonisko, skaisto”

       Muzeju nakts ietvaros š.g. 13.maijā no plkst.18.00 līdz 23.00 Alūksnes Mākslas skola aicina ielūkoties bērnu un jauniešu radošajos mācību  darbos! Skolas izstāžu zālē  būs aplūkojams  šajā mācību gadā paveiktais un Latvijas Bankas simtgadei veidotās ekspozīcijas “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” fragmenti, ko radījuši mūsu izglītojamie.

Ekspozīciju var apskatīt šeit:

       Muzeju nakts pasākumi Latvijas muzejos un citās sabiedriskajā vietās šogad notiks jau 19. reizi. Muzeju naktij šī gada tēma ir “RADĪŠANA”, apvienojot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu. Tēma sasaucas ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku “Muzeji, ilgtspēja un labbūtība / Museums, Sustainability and Wellbeing”, kā arī ar 2023. gadu kā Eiropas prasmju gadu.

 

Attēlā: Magdalēnas Rakstiņas 2023.gada Alūksnes Mākslas skolas noslēguma radošais darbs "Mana pasaule"

Vairāk
IZSTĀDE "MŪSU PASAULE, MŪSU NĀKOTNE"

      Alūksnes Mākslas skolā 22. martā  pulksten 16.30 tiek atklāta konkursa laureātu darbu izstāde “Mūsu pasaule, mūsu nākotne””, kas bija daļa no vērienīgā vides objekta „Mūsu saule” pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasādes un kā magnēts vilināja apmeklētājus uz Latvijas Bankas simtgadei veltīto izstādi „Vērtību zīmes”. Šo milzīgo zelta disku veidoja 369 bērnu un jauniešu zīmējumi, kas  bija atlasīti īpaši rīkotā konkursā un no grafiskiem melnbaltiem zīmējumiem bija pārtapuši tapuši par zeltainiem reljefiem 60x60 cm formātā. Izstādes „Vērtību zīmes” mākslinieciskā veidola izstrādātājs un vides objekta dizainers un autors bija mākslinieks Artūrs Analts.

            Pēc izstādes noslēguma konkursa laureāti varēs saņemt savā īpašumā šos zeltainos reljefos veidojumus, saglabājot atmiņas par Latvijas Bankas simtgadei veltīto mākslas projektu.

                Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Banka izteica pateicību par izrādīto interesi un atsaucību zīmējumu konkursa “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” dalībniekiem! Kopā tika iesūtīti vairāk nekā 900 mākslas darbi, kuru autori ir bērni un jaunieši no visas Latvijas Mākslas skolām. Zīmējumos tika atspoguļots mūsu valsts nākotnes paaudzes pasaules redzējums un pamatvērtības – ģimene, draugi, bērnu intereses, mīlestība, dzimtene, daba, planētas ekosistēma, miera tēma.  Lielā atsaucība žūrijas locekļus ne tikai iepriecināja un patīkami pārsteidza, bet arī lika nopietni pastrādāt pie konkursa darbu izvērtēšanas un rezultātu apkopošanas. 

                Alūksnes Mākslas skolas 19 izglītojamo darbi  bija žūrijas atlasīto 369 interesantāko vidū un tika iekļauti vienotā vides objektā “Mūsu saule”. Latvijas Banka izteica pateicību visiem  39 Alūksnes Mākslas skolas dalībniekiem, kuru darbi tika iesūtīti, bet par konkursa laureātiem kļuva :

1.    Anabella Kruglova

2.    Paula Gusta

3.    Rihards Jauniņš

4.    Artis Raimo Jamonts

5.    Gabriela Ķirule

6.    Nika Gromova

7.    Jēkabs Blūms

8.    Rihards Žukovs

9.    Vlada Rakova

10.   Patrīcija Gaspare

11.   Ieva Balane

12.   Renāte Cepurniece

13.   Aleksandrs Škelebejs

14.   Artūrs Jānis Bengtsons

15.   Agita Kreice

16.   Betija Bāliņa

17.   Kristofers Viškers

18.   Elza Pimanova

19.   Ērika Solovjova

     

              Pēc izstādes noslēguma konkursa laureāti varēs saņemt savā īpašumā šos zeltainos, reljefos          veidojumus, saglabājot atmiņas par Latvijas Bankas simtgadei veltīto mākslas projektu, kurā piedalījās.

 Video   ar vides objektu ”Mūsu saule”:  SKATĪT ŠEIT

Vairāk
Alūksnes Mākslas skolas dalība valsts konkursā 2022./2023.mācību gadā

Katru gadu  Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko Valsts konkursu Latvijas profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņiem.

      Konkursu mērķis  ir mācību rezultātu izvērtēšana un kultūrizglītības attīstības sekmēšana, veicinot starpdisciplināru tēmu apguvi radošā mācību procesā.

2022./23.  mācību gada tēma bija „Apģērbs ir vēstījums”.

Konkursa uzdevumi paredzēja iespēju audzēkņiem iepazīt apģērbu dizainera darbu, iepazīties ar mākslas un dizaina piemēriem, modes dizaineriem, aktualitātēm modes industrijā un  izveidot apģērbu – T kreklu- kolekciju, paužot konkrētu vēstījumu; pilnveidot audzēkņu pieredzi prezentēt radošā darba ideju.

Konkursa dalībnieki ir  profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” 2.-7. klases audzēkņi.

Mūsu skolā konkurss noritēja vairākās kārtās. Vispirms visi noskatījāmies   modes dizaineres  I. Komarovas video lekciju  “Iedvesma, ideja, produkts”, kurā viņa stāstīja par savas kolekcijas tapšanu. Tad sekoja skiču periods kompozīcijas, gleznošanas un citu mācību priekšmetu stundās, kam, savukārt, skiču skate, lai izvēlētos tās  T kreklu kolekcijas, kas taps realizētas  materiālā.

Līdz janvāra beigām tapa 10 kolekcijas, kuras tika demonstrētas modes skatē un no tām 3 kolekcijas ieguva tiesības pārstāvēt skolu Valsts konkursa II kārtā. Tie bija : vecumā grupā 9-12 gadi Jēkaba Blūma kolekcija “Par brīvību pasaulē” un Amandas Romānovas “Apļu pasaule”. Vecuma grupā 13-16 gadi- Diānas Delperes kolekcija “Bailes neiederēties”. Kolekciju prezentācijas dalībai Valsts konkursa II kārtā tika sagatavotas video formātā, pievienojot katra dalībnieka vizītkarti, un iesniegtas Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

DALĪBNIEKU VIZĪTKARTES: apskatāms šeit

TĒRPU SKICES UN TĒRPU KOLEKCIJAS MODES SKATE: apskatāms šeit

Vairāk
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Alūksnes Mākslas skola- © 2023 Izstrāde: sia samTools; dizains: Līga Vēliņa