1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Skolā viesojas Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors profesors Kristaps Zariņš un studentes Linda Bērziņa un Elīna Vītola

26.februārī Alūksnes Mākslas skolā viesojās Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors profesors Kristaps Zariņš un studentes Linda Bērziņa un Elīna Vītola. Viņi tikās ar skolas audzēkņiem, pedagogiem un vecāku pārstāvjiem, lai runātu par mākslas izglītību un mākslas darbu radīšanas procesu kontekstā ar eksponēto izstādi "Pārāk tālu rietumos ir austrumi". Paldies māksliniekiem par interesanto stāstījumu, jaukajiem tikšanās brīžiem un sniegto iespēju priecāties par viņu radošo veikumu skolas izstāžu zālē.

Vairāk

Visu februāri un līdz 5.martam Alūksnes Mākslas skolā ir apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde “Pārāk tālu rietumos ir austrumi” . Skatītājs , kas vēlēsies ieraudzīt augstu profesionālo meistarību mākslā tās klasiskajā izpratnē, var justies vīlies, jo akcents šoreiz ir vērsts ne uz vizuālo un estētisko, bet vairāk uz konceptuālo – idejas vērtību, kas noteikti arī piestāv jauniem radošiem cilvēkiem. Izstādē savus darbus prezentē- Anna Pommere, Marta Veinberga, Rihards Ābeltiņš, Linda Bērziņa, Elīna Vītola, Zīle Ziemele, Anna Egle un Anna Ceipe.

Vairāk
2016.gada 12.janvārī mūsu skolā viesojās māksliniece Elita Patmalniece ar kolēģēm

2016.gada 12.janvārī, 16.00 Alūksnes muzejā atklāja mākslinieces Elitas Patmalnieces personālizstādi. Pēc pasākuma māksliniece kopā ar kolēģēm izmantoja iespēju apmeklēt arī radniecīgas nozares pārstāvjus Alūksnes Mākslas skolā, kas skolas audzēkņiem kļuva par neaizmirstamiem kopā būšanas mirkļiem ar autogrāfu rakstīšanu, selfiju uzņemšanu un iekļūšanu kopējā kadrā.

Nedaudz par mākslinieci Elitu Patmalnieci:

Modes māksliniece un gleznotāja Elita Patmalniece dzimusi 1964. gada 23. jūlijā Ogrē. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļā,1998. gadā iegūstot bakalaura grādu, vēlāk turpinot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā A.Naumova un K.Zariņa glezniecības meistardarbnīcā, 2000.gadā iegūstot maģistra grādu glezniecības apakšnozarē. Kopš 1992. gada māksliniece darinājusi tērpus. Modes kritiķu uzmanību māksliniece 90.gados viņa pievērsa ar savu tērpu kolekciju "Nepieradinātās modes asamblejas" skatē. Kopš 1989.gada, kad Elita Patmalniece ieguva 1.godalgu Vissavienības jauno modes mākslinieku konkursā Tallinā, sekojuši citi nozīmīgi apbalvojumi, arī 1.vieta modes mākslinieku konkursā Viļņā, godalga par netradicionālu darba risinājumu izstādē "Miniatūras" (2005) u.c.
             Elita Patmalniece : ”Pirmais – esmu cilvēks. Vispirms jābūt cilvēkam. Vienreiz man prasa: „Kas Jūs esat?” Saku: ”Kā –kas? Cilvēks!” Mana draudzene saka: „Saki – māksliniece!” Es atkal: „Kāda māksliniece, parasts cilvēks!” Kas es par mākslinieci? Ir īsti mākslinieki. Es vienkārši visu mūžu esmu darījusi to, kas man patīk, un tas ir super. Es ņemos uz visām pusēm, zīmēju, šuju apdrukāju kreklus un salvetes, piedalos šovos un koncertos. Sanāk, ka es esmu multimāksliniece. Bet laikam bez tā nevaru.”
              (No Zvaigznes ABC izdevuma Elita Patmalniece „Prieks :) no A līdz Z”, 2014)

Izstāde apskatāma Alūksnes muzejā, Alūksnē - Pils ielā - 74, no 12. janvāra līdz 4. februārim

Vairāk
Alūksnes Mākslas skolas absolventu un bijušo audzēkņu salidojums 2015.gada 26.decembrī

"Skolas absolventu tikšanās 2015.gada 26.decembrī                Alūksnes Mākslas skolā 2015.gada 26.decembrī notika skolas absolventu un bijušo audzēkņu tikšanās ar saviem klases biedriem un pedagogiem. Vakara noskaņu īpašāku darīja Sniedzes Prauliņas un Edgara Šubrovska muzikālais sniegums. Skatīt: sadaļā GALERIJA - NOTIKUMI -  skolas 25.jubilejas gadā" un arī https://youtu.be/y6wbgJZwKr8

Skolas absolventu salidojums 2015.gada 26.decembrī

Alūksnes Mākslas skolas absolventi, bijušie audzēkņi un darbinieki - ik viens no Jums, kas kādreiz juties piederīgs Alūksnes Mākslas skolai ir laipni aicināts pagodināt ar savu klātbūtni vienam otru, satikties, padalīties ar saviem dzīves stāstiem un kopā nosvinēt 25 aizritējušos gadus, kopš Alūksnes pilsētā ir mākslas skola. Tiksimies Otrajos Ziemassvētkos, sestdien, 26. decembrī pulksten 17.00.

Alūksnes Mākslas skolas pedagogu kolektīva vārdā

Anita un Ojārs Vēliņi

VAKARA PROGRAMMA:

• 17.00 - Dalībnieku reģistrācija, tikšanās, atkalredzēšanās;
  • 18.00 - Muzicēs Sniedze Prauliņa un Edgars Šubrovskis;
  • 19.00 - Sarunas pie kantainiem galdiem,  mūzika;
  • 21.00 - Svētku salūts virs Alūksnes ezera.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18