1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Izstāde " 1949.gada 25.marta deportācijas"

Marta mēneša sākumā viena nedēļa 7.klasē tika veltīta kādam īpašam projektam.  Skolotāju Anitas un Ojāra Vēliņu vadībā tapa zīmējumi, kas tika veltīti 1949.gada 25.marta deportācijās cietušo piemiņai. Zīmējumu radīšanā piedalījās visi trīspadsmit 7.klases izglītojamie. Darbi tapa, iepazīstoties ar represēto atmiņu stāstiem no Alūksnes novada muzeja krājuma un grāmatām “Rūgtais vērmeļu kauss”. 25.martā Alūksnes kultūras centrā  tika atklāta šo Alūksnes Mākslas skolas jauniešu  radīto zīmējumu izstāde.

Foto skatīt šeit:

Vairāk
VII Vizuālās Mākslas konkurss “Gaujas mozaīka Ādažos”

Š.g. 13.martā Ādažu novada Mākslu skolā norisinājās VII Vizuālās Mākslas konkurss “Gaujas mozaīka Ādažos”. Kā katru gadu konkurss bija veltījums, savā skolā ļoti mīlētai un cienītai, bet   pāragri mūžībā aizgājušajai  Ādažu Mūzikas un Mākslas skolas direktorei Ingai Patmalnikai. Šī gada tēma – Pastmarkas dizains, kurā bija jāzīmē Saulgrieži – ziemas un vasaras. Pastmarkas dizaina uzdevums tapa sadarbībā ar Latvijas Pastu.

No Alūksnes Mākslas skolas konkursā piedalījās Marks Gailišs (1.kase) un ieguva 3. vietu jaunākajā vecuma grupā , Annika Volte (2.klase), Alise Zariņa (4.klase) -  ieguva atzinību jaunākajā vecuma grupā, Agita Kreice (7.klase)- ieguva 3.vietu  vecākajā izglītojamo grupā. Savus audzēkņus uz konkursu pavadīja skolotājas Rita Balane, Alise Krajeviča un Anita Vēliņa.

Attēlu galerija skatāma šeit:

Dalība gleznotāja Leo Kokles (1924-1964) 100 gadu jubilejas pasākumā

Š. g. 3.martā, atzīmējot nozīmīgā, mūsu novadā dzimušā latviešu gleznotāja Leo Kokles (1924-1964) 100 gadu jubileju, Alūksnes novada muzejā notika svētku sarīkojums, kurā piedalījās Anitas Vēliņas rosinātas ” Vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas pieaugušajiem” dalībnieces: Ieva Banka, Ieva Krancmane Vasiļjeva, Ieva Pārupe un Madara Zaķe. Eļļas tehnikā uz audekliem tapa interpretācijas par Leo Kokles darbu tēmu. Savukārt Mākslas skolas pedagoģe un māksliniece Alise Krajeviča radīja grafisku Leo Kokles portretējumu, iedvesmojoties no mākslinieka darba ”Spēlē Raimonds Pauls” kompozīcijas.

Skolotāja Anita Vēliņa bija sagatavojusi stāstu par Leo Kokles daiļradi un prezentēja to visiem  mākslinieka jubilejai veltītā pasākuma dalībniekiem.

Attēlu galerija skatāma šeit:

Vairāk
Lepojamie ar mūsu audzēkņiem!

Ir patiess prieks uzzinot, ka š.g. 21. februārī mūsu skolas 2016. gada absolvente LINDA GUSTA ar savu radošo darbu prezentāciju piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) doktora studiju vadītāja Ojāra Spārīša organizētajā LMA Doktorantu pētnieciskajā seminārā, kura tēma bija "Metadizaina  pieeja kolekcijas plānošanā un modes ilustrācija". Klausītāji bija LMA zinātniskās doktorantūras studenti! Linda šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijā Modes dizaina nodaļā bakalaura 3. kursā. Lai veiksme, izturība un izdošanās vienmēr ir klātesoša turpmākajā ceļā uz jaunām radošuma virsotnēm mākslas pasaulē!

Tavi skolotāji Alūksnes Mākslas skolā

FOTO šeit:*

Uzzini vairāk par LINDAS GUSTAS projektiem: https://www.lindagusta.com/

Vairāk
Radošums – “Spēja iztēloties un radīt intuitīvo, harmonisko, skaisto”

Muzeju nakts ietvaros š.g. 13.maijā no plkst.18.00 līdz 23.00 Alūksnes Mākslas skola aicina ielūkoties bērnu un jauniešu radošajos mācību  darbos! Skolas izstāžu zālē  būs aplūkojams  šajā mācību gadā paveiktais un Latvijas Bankas simtgadei veidotās ekspozīcijas “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” fragmenti, ko radījuši mūsu izglītojamie.

Ekspozīciju var apskatīt šeit:

Muzeju nakts pasākumi Latvijas muzejos un citās sabiedriskajā vietās šogad notiks jau 19. reizi. Muzeju naktij šī gada tēma ir “RADĪŠANA”, apvienojot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu. Tēma sasaucas ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku “Muzeji, ilgtspēja un labbūtība / Museums, Sustainability and Wellbeing”, kā arī ar 2023. gadu kā Eiropas prasmju gadu.

Attēlā: Magdalēnas Rakstiņas 2023.gada Alūksnes Mākslas skolas noslēguma radošais darbs "Mana pasaule"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18