poleHead
poleHead

Jaunumi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Izglītojošs brauciens uz Sēliju un Latgali vasaras plenēra laikā 2019.gada 6.,7.jūnijā

      

      Mācību gadu noslēdzot, 3.-6. klašu audzēkņi pirmo jūnija nedēļu pavadīja vasaras plenērā - gleznojot, zīmējot un vasaras plenēra ietvaros devās 2 dienu izglītojošā ekskursijā uz Sēliju un Latgali, turpinot iepazīt Latvijas kultūrvidi. Šī gada ceļojums noritēja Daugavas loku noskaņās, kura maršrutu pārdomāti bija saplānojusi skolotāja un skolas direktora vietniece izglītības jomā Anda Plauma. Pedagogi un audzēkņi iepazinās ar Mailīšu aušanas darbnīcu un mākslinieka Ivara Mailīša radītajiem mākslas objektiem Ērgļos. Pļaviņu un Kokneses pusē visi ekskursijas dalībnieki izvizinājās pa Daugavu vikingu stilā darinātās liellaivās un klausījās kapteiņu stāstos par to, kāda bijusi Daugava, tās krasti un tuvākā apkārtne vēsturiski pirms Pļaviņu HES uzbūvēšanas.
    Ceļojums turpinājās Līvānos, kur tika iepazīta Latgales mākslas un amatniecības centra vēsturiskā ekspozīcija “Amatnieki Latgalē 19. – 20. gs.”, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu kvalifikācijas darbu izstāde "Esi gudrs, brīvs un radošs..." un Līvānu stikla muzejs. Izglītojamie tajā darbojās arī praktiski, zīmējot daudzveidīgās Līvānu stikla trauku formas. Savukārt Ilūkstē visiem bija naktsmājas un otrajā rītā notika viesošanās Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā, ar kuru laipni iepazīstināja tās direktore Ilona Linarte Ruža.
      Savukārt Daugavpilī, Marka Rotko centrā tika baudītas vairākas lieliskas mākslas izstāžu ekspozīcijas:
    Mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbus un oriģināldarbu reprodukcijas, kas ir vienīgā pastāvīgā retrospektīvo Rotko darbu ekspozīcija Eiropā, papildināta ar plašu digitālo ekspozīciju „Marks Rotko. Dzīve un māksla”. Lasītājiem, kas ir mazāk pazīstami ar minētā mākslinieka vārdu, būtu interesanti uzzināt, ka Marks Rotko ( 1903-1970) ir viens no abstraktā ekspresionisma spilgtākajiem pārstāvjiem pasaulē, mākslinieks, kurš ir dzimis Latvijā – Daugavpilī (Dvinskā), savu slavu un popularitāti guvis ASV, tieši ar saviem lielformāta abstraktajiem darbiem, lai gan pirms tam “savu roku izmēģinājis“ vairākos citos stilos. Nu jau Marka Rotko vārds ir viens no Daugavplis pilsētas zīmoliem, vārds kurš pievilina tūristus un mākslas pazinējus no visas pasaules. Marks Rotko ir viens no trim Latvijā dzimušajiem māksliniekiem, kas mākslas vēsturē ir iemantojuši pasaules slavu, un viņu darbi atrodas vairāku pasaules valstu ievērojamākajos muzejos un galerijās. Otrs pasaulē atpazīstamais latviešu mākslinieks ir pretrunīgais Gustavs Klucis (1895-1938 ), trešā - Vija Celmiņš (1938) , kura 1945.gadā kopā ar vecākiem emigrējusi uz Vāciju, pēc tam uz ASV.
   Fīnas grafikas darbnīcas darbu izstādē un 8. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstādē ar pasaules grafiķu piedalīšanos, Alūksnes Mākslas skolas izglītojamajiem bija iespējams apskatīt gandrīz visas iespējamās grafikas tehnikas, sākot ar linogriezumu, kokgriezumu, ofortu,….. līdz pat digitālajām drukām un dažādām jauktām tehnikām, kurās apvienoti akadēmiskie paņēmieni ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām.
    Mazliet agresīvākās nokrāsās bija skatāma Amerikāņu mākslinieka un rakstnieka Borisa Lurje (1924-2008) darbu izstāde, kurš dzimis Pētrburgā, bet izaudzis Rīgā, pārcietis holokaustu un vēlāk ASV, kopā ar domubiedriem, nodibinājis NO!art kustību, kuras radītā māksla aicina uz sociāli aktīvu rīcību - vēršas pret neērtām patiesībām: rasismu, imperiālismu, seksismu, koloniālismu, izvirtību un ir pretmets kapitālistiskajam “investīciju mākslas tirgum”, popārtam, kas slavina patērēšanas kultu, un dekoratīvajai “salonu mākslai”.
     Tika apskatītas arī divu ungāru izcelsmes mākslinieču mūsdienīgas keramikas darbu izstādes Žofjas Karšai “Soli pa solim” un Martas Radičas “Karaliste”.
Kā pēdējā izstāde, ko visi kopā baudījām Marka Rotko mākslas centrā, bija Latgales reģiona mākslinieku konkursa “Miers un spriedze” izstāde, kas bija bagāta ar mūsdienās radītiem darbiem dažādās tehnikās un žanros, krāšņa savā dažādībā gan konceptuāli , gan izteiksmes līdzekļu ziņā.
      Rotko centrā apskatāmās izstādes bija tik daudzveidīgas kā pati dzīve un mēs cilvēki- no ļoti augstas tehniskās un intelektuālās meistarības līdz mazliet neveiklai saldai personīgai jūsmai, no emociju pārpilnības līdz formālai tehnisku izteiksmes līdzekļu spēlei… Un ir tik svarīgi mākslas skolu audzēkņiem apmeklēt lielas un nopietnas izstādes, redzēt un sajust mākslu tās dažādībā, kas bieži pietrūkst mazpilsētas kultūrvidē. Bija interesanti vērot skolas bērnus un jauniešus, un radās iespaids, ka bērni ar savu atvērto pasaules uztveri labi jūt īstumu, apbrīno talantu un patiesas emocijas…
   Turpinot ceļojumu, tika aplūkotas ainavas ar gleznainajiem Daugavas lokiem, ekskursijas dalībnieki, uzkāpjot skatu tornī, varēja apskatīt Daugavas upes Rozališķu loku – vienu no skaistākajiem Latvijas dabas skatiem, kas kādreiz rotāja Latvijas naudaszīmi – 10 latu banknoti.
    Pirms došanās mājup aizritēja kopējas pusdienas pie gleznainā Rāznas ezera “Ezerkrastos” un liecību, balvu un atzinību saņemšana par uzteicamiem rezultātiem mācībās un konkursos. 


Vairāk
Sveicam mūsu skolas 2018./2019.mācību gada absolventus!

       Š.g. 1.jūnijā Alūksnes Mākslas skolas 25.absolventu izlaiduma pasākumā savus radošos skolas nobeiguma darbus prezentēja un apliecības par profesionālās ievirzes izglītību programmā "Vizuāli plastiskā māksla" saņēma 12 skolas audzēkņi. Kā jau katru gadu šajos svētkos ir tradicionāli, absolventi iepazīstināja klātesošos ar saviem radošajiem skolas nobeiguma darbiem un to tapšanas procesu. Šajā mācību gadā skolas beidzējiem tika dota vienota tēma: Dabas materiālu studija kā iedvesmas avots savas individuālas kompozīcijas veidošanā no vērojuma līdz idejai, no idejas līdz skicei, no skices līdz ieceres materializācijai, nosakot, ka darbam jābūt 3D formātā, izmantojot netradicionālus un pieejamus materiālus savas ieceres īstenošanai. Rezultātus klātesošie varēja vērtēt, skatoties audzēkņu darbus, darba procesa prezentācijas, kā arī uzklausīt pieaicināta recenzenta vērtējumu. Esam patiesi pagodināti, ka šogad recenzenta pienākumus veica Matīss Šteinerts un viņa viedoklis, mūsuprāt, bija saistošs un ļoti interesants visai klātesošai auditorijai, ņemot vērā recenzenta daudzpusīgās zināšanas un profesionālo izglītību: Fordham University, Graduate School of Arts And Sciences, Ņujorka, ASV, 2017.(Maģistra grāds urbānajās studijās),Rīgas Stradiņa universitāte, Komunikāciju fakultāte, 2014.(Sociālo zinātņu maģistrs sociālajā antropoloģijā), Rīgas Tehniskā universitāte, Arhitektūras un plānošanas Fakultāte, 2010.(Diplomēts arhitekts), savu profesionālo pieredzi pilnveidojis, piedaloties dažādos projektos Latvijā un ārvalstīs. Matīss ir arī Alūksnes Mākslas skolas 2000.gada absolvents. Paldies Matīsam!
            Mīļš paldies dziedātājai, dziesmu autorei un ģitāristei Kristīnei Pāžei par pasākuma muzikālo noskaņu un fotogrāfei Janai Rāgai par iemūžinātiem fotomirkļiem!


       No sirds paldies absolventiem, absolventu vecākiem un skolas pedagogiem par kopējo ieguldīto darbu mērķa sasniegšanā!
          Vēlot visiem saulainu, dzīvespriecīgu vasaru un veiksmi visās turpmākajās dzīves iecerēs,

                             

                                                                                     Alūksnes Mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš

 

Vairāk
Tiekamies Alūksnes Mākslas skolā Muzeju naktī š.g.18.maijā

     Alūksnes Mākslas skolā Muzeju naktī būs apskatāma 2018./2019. mācību gada darbu un skolas 7.klases izglītojamo radošo skolas nobeiguma darbu izstāde no plkst. 19.00- 22.00. Laipni aicinām visus uz tikšanos mākslas skolā.


Vairāk
Mācību ekskursija uz Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, izstāžu zāli "Arsenāls" un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju

            22.februārī grupa skolas pedagogu un vecāko klašu audzēkņu apmeklēja izstādes “Portrets Latvijā. 20.gadsimts. Sejas izteiksme.”, “Portrets ar smaidu. Šarži un karikatūras Latvijā. 20.gadsimts” izstāžu zālē "Arsenāls", Latvijas Mākslas muzejā un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kurās tika gūti spilgti iespaidi par 20.gadsimta iezīmēm fotogrāfijā, glezniecībā un grafikā.

            Portrets tiešā vai netiešā veidā dokumentē Latvijas vēstures un sabiedrības sociālās iezīmes, nacionālās identitātes izpausmes un nodevas pastāvošajām ideoloģijām. Izstādes spektrs ietvēra laikmeta atspoguļojumu no mākslinieku individuālā skatu punkta līdz vispārinājumam, no valsts pasūtījuma līdz brīvai interpretācijai, no reprezentācijas līdz privātumam.

               Izstāde pārskatāmi attēloja 20. gadsimtu kā laiku, kurā tapa un veidojās, tika zaudēta un vēlreiz atjaunota Latvijas valsts. Tā raksturoja laikmetu, kurā personības, neskatoties uz sabiedrībā pastāvošiem stereotipiem un ideoloģiskām prasībām, ieguldīja savu pieredzi radošās izpausmēs kā spēcīgu, intelektuāli radošu potenciālu.

Vairāk
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Alūksnes Mākslas skola- © 2024 Izstrāde: sia samTools; dizains: Līga Vēliņa