Jauna radoša pieredze Biomuzikālajā ekskursijā Ziemeru muižā

10.10.2019

Š.g. 5.oktobra rītā grupa Alūksnes Mākslas skolas audzēkņu un pedagogu devās uz Ziemeru muižu, lai piedalītos Biomuzikālā ekskursijā. Pasākums bija kupli apmeklēts. Bija ieradušies gan Ziemeru pamatskolas skolēni ar skolotājām, gan citi interesenti no Alūksnes un citiem novadiem. Dienas norises ievadīja muižas saimnieces Ditas Balčus un projektu vadītājas Egijas Silāres īss ievads muižas vēsturē un ekskursija pa muižas telpām. Pēc tam sekoja darbs 3 radošajās darbnīcās. Katrs dalībnieks saņēma darba burtnīcu “Ota dabā”, kurā bija mākslinieku Edmunda, Justīnes un Daces Lūču mākslas darbu reprodukcijas, kas parādīja mākslinieku iespējas attēlot dabu, tās norises ar dažādiem materiāliem un dažādās tehnikās.
         Mākslinieces Daces Lūces vadībā tapa Ziemeru muižas karte darba burtnīcās un palielinājumā uz audekla pie sienas. Dienas garumā katra grupa to papildināja, un dienas noslēgumā bija gatava krāsaina Ziemeru muižas karte ar apkārtnes objektu izvietojumu.
     Bioloģijas doktores Ilutas Dauškānes vadībā iepazinām retos ķērpjus muižas parkā, skaitījām koku gadskārtas un uzzinājām daudz vērtīgas informācijas par norisēm dabā, priecājāmies par neparastajām formām un krāsu bagātību. Dienas beigās pētījām ķērpjus mikroskopā.
       Māksliniece Justīne Lūce vadīja radošo darbnīcu, kurā atveidojām lapu, ķērpju tekstūras, radījām muižas ainavas skices, attēlojām muižas ēku gan grafiski ar zīmuļiem, gan ar krāsām.
        Mūziķes Elizabetes Balčus radošajā darbnīcā bija iespēja uzzināt un izmēģināt kā skan istabas augi , lapas, ķērpji. Radošās dienas noslēgumā visi ar interesi klausījāmies un vērojām viņas muzikālo perfomanci.

Pateicamies pasākuma organizatoriem, īpaši Ditai Balčus, par uzaicinājumu piedalīties interesantajā un pārdomātajā radošajā pasākumā Ziemeru muižā, kurā guvām jaunu pieredzi un atziņas, kā arī jauki pavadījām laiku pasākuma ietvaros!