1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
IZSTĀDE "MŪSU PASAULE, MŪSU NĀKOTNE"

Alūksnes Mākslas skolā 22. martā  pulksten 16.30 tiek atklāta konkursa laureātu darbu izstāde “Mūsu pasaule, mūsu nākotne””, kas bija daļa no vērienīgā vides objekta „Mūsu saule” pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasādes un kā magnēts vilināja apmeklētājus uz Latvijas Bankas simtgadei veltīto izstādi „Vērtību zīmes”. Šo milzīgo zelta disku veidoja 369 bērnu un jauniešu zīmējumi, kas  bija atlasīti īpaši rīkotā konkursā un no grafiskiem melnbaltiem zīmējumiem bija pārtapuši tapuši par zeltainiem reljefiem 60x60 cm formātā. Izstādes „Vērtību zīmes” mākslinieciskā veidola izstrādātājs un vides objekta dizainers un autors bija mākslinieks Artūrs Analts.

Pēc izstādes noslēguma konkursa laureāti varēs saņemt savā īpašumā šos zeltainos reljefos veidojumus, saglabājot atmiņas par Latvijas Bankas simtgadei veltīto mākslas projektu.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Banka izteica pateicību par izrādīto interesi un atsaucību zīmējumu konkursa “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” dalībniekiem! Kopā tika iesūtīti vairāk nekā 900 mākslas darbi, kuru autori ir bērni un jaunieši no visas Latvijas Mākslas skolām. Zīmējumos tika atspoguļots mūsu valsts nākotnes paaudzes pasaules redzējums un pamatvērtības – ģimene, draugi, bērnu intereses, mīlestība, dzimtene, daba, planētas ekosistēma, miera tēma.  Lielā atsaucība žūrijas locekļus ne tikai iepriecināja un patīkami pārsteidza, bet arī lika nopietni pastrādāt pie konkursa darbu izvērtēšanas un rezultātu apkopošanas.

Alūksnes Mākslas skolas 19 izglītojamo darbi  bija žūrijas atlasīto 369 interesantāko vidū un tika iekļauti vienotā vides objektā “Mūsu saule”. Latvijas Banka izteica pateicību visiem  39 Alūksnes Mākslas skolas dalībniekiem, kuru darbi tika iesūtīti, bet par konkursa laureātiem kļuva :

1.    Anabella Kruglova

2.    Paula Gusta

3.    Rihards Jauniņš

4.    Artis Raimo Jamonts

5.    Gabriela Ķirule

6.    Nika Gromova

7.    Jēkabs Blūms

8.    Rihards Žukovs

9.    Vlada Rakova

10.   Patrīcija Gaspare

11.   Ieva Balane

12.   Renāte Cepurniece

13.   Aleksandrs Škelebejs

14.   Artūrs Jānis Bengtsons

15.   Agita Kreice

16.   Betija Bāliņa

17.   Kristofers Viškers

18.   Elza Pimanova

19.   Ērika Solovjova

Pēc izstādes noslēguma konkursa laureāti varēs saņemt savā īpašumā šos zeltainos, reljefos          veidojumus, saglabājot atmiņas par Latvijas Bankas simtgadei veltīto mākslas projektu, kurā piedalījās.

Video   ar vides objektu ”Mūsu saule”:  SKATĪT ŠEIT

Alūksnes Mākslas skolas dalība valsts konkursā 2022./2023.mācību gadā

Katru gadu  Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko Valsts konkursu Latvijas profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņiem.

Konkursu mērķis  ir mācību rezultātu izvērtēšana un kultūrizglītības attīstības sekmēšana, veicinot starpdisciplināru tēmu apguvi radošā mācību procesā.

2022./23.  mācību gada tēma bija „Apģērbs ir vēstījums”.

Konkursa uzdevumi paredzēja iespēju audzēkņiem iepazīt apģērbu dizainera darbu, iepazīties ar mākslas un dizaina piemēriem, modes dizaineriem, aktualitātēm modes industrijā un  izveidot apģērbu – T kreklu- kolekciju, paužot konkrētu vēstījumu; pilnveidot audzēkņu pieredzi prezentēt radošā darba ideju.

Konkursa dalībnieki ir  profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” 2.-7. klases audzēkņi.

Mūsu skolā konkurss noritēja vairākās kārtās. Vispirms visi noskatījāmies   modes dizaineres  I. Komarovas video lekciju  “Iedvesma, ideja, produkts”, kurā viņa stāstīja par savas kolekcijas tapšanu. Tad sekoja skiču periods kompozīcijas, gleznošanas un citu mācību priekšmetu stundās, kam, savukārt, skiču skate, lai izvēlētos tās  T kreklu kolekcijas, kas taps realizētas  materiālā.

Līdz janvāra beigām tapa 10 kolekcijas, kuras tika demonstrētas modes skatē un no tām 3 kolekcijas ieguva tiesības pārstāvēt skolu Valsts konkursa II kārtā. Tie bija : vecumā grupā 9-12 gadi Jēkaba Blūma kolekcija “Par brīvību pasaulē” un Amandas Romānovas “Apļu pasaule”. Vecuma grupā 13-16 gadi- Diānas Delperes kolekcija “Bailes neiederēties”. Kolekciju prezentācijas dalībai Valsts konkursa II kārtā tika sagatavotas video formātā, pievienojot katra dalībnieka vizītkarti, un iesniegtas Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

DALĪBNIEKU VIZĪTKARTES: apskatāms šeit

TĒRPU SKICES UN TĒRPU KOLEKCIJAS MODES SKATE: apskatāms šeit

Vairāk
Veiksmīgu 2022./2023.mācību gada I semestra noslēgumu!
  1. semestra skates no 16.12.-21.12.2022.

Piektdien, 16.12.2022. plkst.12.30

Darbu skate 1.klasei

Pirmdien, 19.12.2022. plkst. 12.30

Darbu skate 2., 3.klasei

Otrdien, 20.12.2022.    plkst.12.30

Darbu skate 4.,5. klasei

Trešdien, 21.12.2022. plkst.12.30

Darbu skate 6.,7. klasei

Piektdien, 23.12.2022. plkst.  13.30

Liecību izsniegšana

Vairāk
IEVAS BANKAS UN AIJAS KALĒJAS DARBU IZSTĀDE.

Alūksnes  Mākslas skolas pieaugušo interešu izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” dalībnieces Ieva Banka un Aija Kalēja jau trešo reizi  pēdējo gadu laikā  ir eksponējušas savus vizuālās mākslas darbus - ainavu, portretu, klusās dabas un mākslas darbu kopiju gleznojumus  SIA" Alūksnes slimnīca" telpās. Izstāde pieejama apskatei Alūksnes slimnīcas darbiniekiem un pacientiem.

Ir patiess prieks par Ievas un Aijas radošo veikumu. Lai mums veiksmīga turpmāka sadarbība un vēl plašāki radošie apvāršņi.

Alūksnes  Mākslas skolas pieaugušo interešu izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla" vadītāja

Anita Vēliņa.

Videoklipa saite: