poleHead
poleHead

Jaunumi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Izstāde "Trejdeviņas saules lec" no 2014.gada 10.maija līdz 14.maijam

        Alūksnes Mākslas skolā no š.g. 10.maija līdz 14.maijam darbdienās laikā no 10.00 līdz 18.00 ir skatāma Vidzemes novadu izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde-konkurss "Trejdeviņas saules lec". Laipni aicinām gūt neaizmirstamus iespaidus mākslas krāsainajā pasaulē!

Vairāk
2014.gada 18.februārī atklāj tekstilmākslinieču Ineses Jakobi, Ineses Birstiņas un Vitas Plūmes darbu izstādi

         Alūksnes Mākslas skolā 18.februārī pulksten 11.00 tiek atklāta ievērojamās latviešu tekstilmākslinieces Ineses Jakobi un divu Kanādā dzīvojošu latviešu tekstilmākslinieču Ineses Birstiņas un Vitas Plūmes darbu izstāde.

        Vita Plūme izstādē prezentē digitālā žakardauduma un austā shibori ( ieausti savilkšanas diegi batikai) kombināciju iespējas. Par saviem pēdējo gadu darbiem māksliniece saka ”Es lietoju tekstilu, lai pētītu kultūras identitātes jautājumus un skaidrotu savu, kā otrās pakāpes kanādietes- latvietes pieredzi. Es kombinēju tēlus, simbolus, rakstus un tekstus no ģimenes vēstures un savu latvisko kultūras pamatu, lai uzdotu jautājumus par pārvietošanu, kultūras dualitāti, izklīšanu, zaudējumiem...” Vita Plūme ir iekarojusi savu paliekošu vietu mākslā, kļuvusi par mācību spēku ASV - asociētā profesore Ziemeļkarolīnas štata universitātes Dizaina koledžā.

         Inese Birstiņa sākusi ar tradicionālo tekstilmākslas nozari – aušanu, septiņdesmitajos gados pievēršas filcēšanai, bet izstādē tiek rādīti darbi, kas radušies ikdienā strādājot datorfirmā, aizraujoties ar uz ielas nejauši atrastu, pazaudētu cimdu portretu fotografēšanu.

          Inese Jakobi, nenoliedzami ir viena no spilgtākajām Latvijas tekstilmāksliniecēm, kas prot pārsteigt savā mākslā, gan ar formātu, gan saturu, gan neparastu tehnisku risinājumu.

          Izstādē redzama Ineses iemīlota tēma – logs. Kas ir logs? Vai tilts starp iekštelpu, personīgo telpu un ārpasauli, vai robeža starp tām? Kādēļ tas dažreiz ir tilts , dažreiz robeža? Kurus logus atvērt, kurus ne ? Kad aizvērt un kad atvērt ? Kas to pateiks priekšā?

            Varbūt skatītājs izstādē var uzdot sev šos jautājumus, bet varbūt atrast arī atbildes...

Vairāk
Harija Stradiņa darbu izstādes "Skaists koks" atklāšana mākslas skolā 2013.gada 21.oktobrī

      https://www.youtube.com/watch?v=MNsGyEnWpPI

        Pirmdien, 2013.gada 21. oktobrī pulksten 15 Alūksnes mākslas skolas izstāžu zālē Ojāra Vācieša ielā 2 tika atklāta Harija Stradiņa darbu izstāde “Skaists koks”.

       Laikmetā, kad mēs skrienam, steidzamies, bieži vien neieraugām daudz ko nozīmīgu un skaistu, ko ir radījis Dievs, Daba un cilvēki. Bet mūsu vidū vēl ir ļaudis, kas tomēr to redz un vēlas parādīt arī citiem. Viens no tiem ir Harijs Stradiņš, pēc profesijas skolotājs, pēc sirds aicinājuma – mākslinieks, cilvēks, kas mīl dzīvi, darbu, ko dara un vienmēr ir gatavs jauniem izaicinājumiem…

       Hariju vairāk pazīstam kā unikālu masīvkoka mēbeļu meistaru, kurš iedvesmojas no dabā radītajām un unikālajām koku formām, bet šoreiz viņš noteikti pārsteigs skatītājus ar savu redzējumu!

       Par šo savu izstādi Harijs saka: “Vēlos jums parādīt tikai daļu no pasaules koka skaistuma. Katra mazā koka daļiņa mani uzrunājusi, likusi apstāties darba procesā un veltīt tai mirkli uzmanības. Ikreiz, kad manām acīm atklājas kāda neparasta koka pasaules daļiņa – uztveru to, kā mazu, bet nozīmīgu vēstījumu no visa Radītāja.”
Īpaši uz izstādi tiek aicinātas ģimenes ar bērniem. Šī izstāde noteikti liks paskatīties uz lietām savādāk kā ikdienā, aicinās vērot, ieskatīties un ieraudzīt, domāt un aizdomāties. Jo tieši bērni ir tie, kuru acis ir visredzīgākās un sirdis – visjūtīgākās, kuriem nekad nav par daudz stāstīt par skaisto un cēlo dabā un cilvēkos.

       Arī Alūksnes mākslas skolas audzēkņiem tas noteikti būs spēcīgs iedvesmas avots savai radošajai domāšanai.
Izstādes atklāšanā būs ie-spēja tikties ar Hariju un ie-pazīties tuvāk ar mākslinieka neparasto un skaisto pasaules redzējumu.

                                                                                                                                                         Anita Vēliņa

 

https://www.youtube.com/watch?v=r-4dwGlPu48

Vairāk
Latvijas Dizaineru savienības grāmatsiešanas asociācijas darbu-grāmatu K.Skujenieks "Poga" un "Latvieša cimdi" oriģinālsējumu izstāde 2013.gada 18. novembrī

             2013.gada 18.novembrī skolas izstāžu zālē tika atklāta Latvijas Dizaineru savienības grāmatsiešanas asociācijas darbu-grāmatu K.Skujenieks "Poga" un "Latvieša cimdi" oriģinālsējumu izstāde.

Vairāk
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Alūksnes Mākslas skola- © 2023 Izstrāde: sia samTools; dizains: Līga Vēliņa