JĀZEPA PĪGOŽŅA BALVA LATVIJAS AINAVU GLEZNIECĪBĀ JAUNIEŠIEM

16.09.2019

Š.g. 14.septembrī Preiļos notika Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā pasniegšanas ceremonija.
    Šajā dienā Preiļos bija apskatāmas trīs ar gleznotāja Jāzepa Pīgožņa vārdu saistītas izstādes: Jāzepa Pīgožņa balvas ainavu glezniecībā 5. izstāde, konkursa “ Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā jauniešiem” izstāde, kā arī tikko kā Preiļos notikušā mākslas plenēra ainavu glezniecībā darbu izstāde.

Konkurss jauniešiem notika otro reiz un šogad tajā savus darbus iesniedza arī 3 jaunietes no Alūksnes Mākslas skolas - Dana Deineko, Agnese Ābeltiņa un Līna Vika.

Darbi akrila tehnikā tapa pavasarī skolotājas Anitas Vēliņas vadībā. Visi trīs darbi ir apskatāmi Preiļu Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē un piedalīsies ceļojošā izstrādē pa Latviju.

Divas audzēknes - Agnese Ābeltiņa un Līna Vika saņēma rīkotāju atzinības par veiksmīgu piedalīšanos un radošu tēmas atklāsmi jauno gleznotāju konkursā.