Alūksnes Mākslas skolas dalība valsts konkursā 2022./2023.mācību gadā

31.01.2023

Katru gadu  Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko Valsts konkursu Latvijas profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņiem.

Konkursu mērķis  ir mācību rezultātu izvērtēšana un kultūrizglītības attīstības sekmēšana, veicinot starpdisciplināru tēmu apguvi radošā mācību procesā.

2022./23.  mācību gada tēma bija „Apģērbs ir vēstījums”.

Konkursa uzdevumi paredzēja iespēju audzēkņiem iepazīt apģērbu dizainera darbu, iepazīties ar mākslas un dizaina piemēriem, modes dizaineriem, aktualitātēm modes industrijā un  izveidot apģērbu – T kreklu- kolekciju, paužot konkrētu vēstījumu; pilnveidot audzēkņu pieredzi prezentēt radošā darba ideju.

Konkursa dalībnieki ir  profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” 2.-7. klases audzēkņi.

Mūsu skolā konkurss noritēja vairākās kārtās. Vispirms visi noskatījāmies   modes dizaineres  I. Komarovas video lekciju  “Iedvesma, ideja, produkts”, kurā viņa stāstīja par savas kolekcijas tapšanu. Tad sekoja skiču periods kompozīcijas, gleznošanas un citu mācību priekšmetu stundās, kam, savukārt, skiču skate, lai izvēlētos tās  T kreklu kolekcijas, kas taps realizētas  materiālā.

Līdz janvāra beigām tapa 10 kolekcijas, kuras tika demonstrētas modes skatē un no tām 3 kolekcijas ieguva tiesības pārstāvēt skolu Valsts konkursa II kārtā. Tie bija : vecumā grupā 9-12 gadi Jēkaba Blūma kolekcija “Par brīvību pasaulē” un Amandas Romānovas “Apļu pasaule”. Vecuma grupā 13-16 gadi- Diānas Delperes kolekcija “Bailes neiederēties”. Kolekciju prezentācijas dalībai Valsts konkursa II kārtā tika sagatavotas video formātā, pievienojot katra dalībnieka vizītkarti, un iesniegtas Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

DALĪBNIEKU VIZĪTKARTES: apskatāms šeit

TĒRPU SKICES UN TĒRPU KOLEKCIJAS MODES SKATE: apskatāms šeit