IZSTĀDE "MŪSU PASAULE, MŪSU NĀKOTNE"

17.03.2023

Alūksnes Mākslas skolā 22. martā  pulksten 16.30 tiek atklāta konkursa laureātu darbu izstāde “Mūsu pasaule, mūsu nākotne””, kas bija daļa no vērienīgā vides objekta „Mūsu saule” pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasādes un kā magnēts vilināja apmeklētājus uz Latvijas Bankas simtgadei veltīto izstādi „Vērtību zīmes”. Šo milzīgo zelta disku veidoja 369 bērnu un jauniešu zīmējumi, kas  bija atlasīti īpaši rīkotā konkursā un no grafiskiem melnbaltiem zīmējumiem bija pārtapuši tapuši par zeltainiem reljefiem 60x60 cm formātā. Izstādes „Vērtību zīmes” mākslinieciskā veidola izstrādātājs un vides objekta dizainers un autors bija mākslinieks Artūrs Analts.

Pēc izstādes noslēguma konkursa laureāti varēs saņemt savā īpašumā šos zeltainos reljefos veidojumus, saglabājot atmiņas par Latvijas Bankas simtgadei veltīto mākslas projektu.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Banka izteica pateicību par izrādīto interesi un atsaucību zīmējumu konkursa “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” dalībniekiem! Kopā tika iesūtīti vairāk nekā 900 mākslas darbi, kuru autori ir bērni un jaunieši no visas Latvijas Mākslas skolām. Zīmējumos tika atspoguļots mūsu valsts nākotnes paaudzes pasaules redzējums un pamatvērtības – ģimene, draugi, bērnu intereses, mīlestība, dzimtene, daba, planētas ekosistēma, miera tēma.  Lielā atsaucība žūrijas locekļus ne tikai iepriecināja un patīkami pārsteidza, bet arī lika nopietni pastrādāt pie konkursa darbu izvērtēšanas un rezultātu apkopošanas.

Alūksnes Mākslas skolas 19 izglītojamo darbi  bija žūrijas atlasīto 369 interesantāko vidū un tika iekļauti vienotā vides objektā “Mūsu saule”. Latvijas Banka izteica pateicību visiem  39 Alūksnes Mākslas skolas dalībniekiem, kuru darbi tika iesūtīti, bet par konkursa laureātiem kļuva :

1.    Anabella Kruglova

2.    Paula Gusta

3.    Rihards Jauniņš

4.    Artis Raimo Jamonts

5.    Gabriela Ķirule

6.    Nika Gromova

7.    Jēkabs Blūms

8.    Rihards Žukovs

9.    Vlada Rakova

10.   Patrīcija Gaspare

11.   Ieva Balane

12.   Renāte Cepurniece

13.   Aleksandrs Škelebejs

14.   Artūrs Jānis Bengtsons

15.   Agita Kreice

16.   Betija Bāliņa

17.   Kristofers Viškers

18.   Elza Pimanova

19.   Ērika Solovjova

Pēc izstādes noslēguma konkursa laureāti varēs saņemt savā īpašumā šos zeltainos, reljefos          veidojumus, saglabājot atmiņas par Latvijas Bankas simtgadei veltīto mākslas projektu, kurā piedalījās.

Video   ar vides objektu ”Mūsu saule”:  SKATĪT ŠEIT