Dalība gleznotāja Leo Kokles (1924-1964) 100 gadu jubilejas pasākumā

20.03.2024

Š. g. 3.martā, atzīmējot nozīmīgā, mūsu novadā dzimušā latviešu gleznotāja Leo Kokles (1924-1964) 100 gadu jubileju, Alūksnes novada muzejā notika svētku sarīkojums, kurā piedalījās Anitas Vēliņas rosinātas ” Vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas pieaugušajiem” dalībnieces: Ieva Banka, Ieva Krancmane Vasiļjeva, Ieva Pārupe un Madara Zaķe. Eļļas tehnikā uz audekliem tapa interpretācijas par Leo Kokles darbu tēmu. Savukārt Mākslas skolas pedagoģe un māksliniece Alise Krajeviča radīja grafisku Leo Kokles portretējumu, iedvesmojoties no mākslinieka darba ”Spēlē Raimonds Pauls” kompozīcijas.

Skolotāja Anita Vēliņa bija sagatavojusi stāstu par Leo Kokles daiļradi un prezentēja to visiem  mākslinieka jubilejai veltītā pasākuma dalībniekiem.

Attēlu galerija skatāma šeit: