Izstāde "Saules rotaļas"

18.04.2016

veltīta mākslinieces Dzidras Ezergailes 90.atceres dienai un tajā apskatāmi gan mākslinieces radītie grafikas darbi, gan Alūksnes Mākslas skolas audzēkņu radošie darbi, kas tapuši iedvesmojoties no izcilās grafiķes oriģināldarbiem.

DZIDRA EZERGAILE (11.04.1926. -06.07.2013.)1956.gadā beigusi Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Izstādēs piedalījusies no 1956. gada. Bijušas daudzas personālizstādes gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās, kopā ar citiem ievērojamiem Latvijas māksliniekiem piedalījusies arī grafikas izstādēs ārpus Latvijas. Mākslinieku savienības biedre no 1962. gada. Strādājusi par žurnāla „Padomju Latvijas Sieviete” māksliniecisko redaktori. Gan vasaras, gan pensijas gadi kopā ar dzīves draugu literātu Vidaru Baltu, galvenokārt, aizvadīti Alūksnes pusē Alsviķu pagasta „Sniedzēs” pie Tūjas. Māksliniece aktīvi piedalījusies Alūksnes novada sabiedriskajā dzīvē, bijušas vairākas personālizstādes. Alūksnes Muzeja mākslas kolekcijā glabājas ap 500 mākslinieces grafikas, grāmatzīmes, grafikas darbu cinka, vara plates, mākslinieces portrets, ko gleznojusi Milda Bīrīte. Mākslinieces atdusas vieta ir Alūksnes Lielajos kapos.
          FOTOGRĀFIJĀS redzama Dzidra Ezergaile mūža nogalē un viņas lauku mājas Alsviķu pagasta „Sniedzes”.

Izstāde ir apskatāma Alūksnes Mākslas skolas izstāžu zālē Ojāra Vācieša ielā 2, Alūksnē no š.g.18.aprīļa līdz 25.maijam.