Laikmetīgās mākslas plenērs Ziemeru muižā

04.10.2016

Saulainā 1. oktobra dienā grupa Alūksnes Mākslas skolas audzēkņu un pedagogu piedalījās biedrības “Ziemerpils” un laikmetīgās mākslas biedrības “Octopus art Project” VKKF Vidzemes kultūras programmas 2016 atbalstītajā Laikmetīgās mākslas plenērā Ziemeru muižā.
Dienas garumā muižas 1. stāva hallē tika demonstrētas koncepta autora Luces (Edmunds Lūcis) kopā ar Raiti Vulfu piecu gadu laikā radītās septiņas video īsfilmas, kas līdz šim prezentētas dažādos mākslas projektos ārpus Latvijas — Minhenē, Berlīnē un Hamburgā. Viena no īsfilmām (“GOD”) rādīta 55. Venēcijas mākslas biennālē starptautiskā projekta “PERSONAL STRUCTURES” ietvaros.
Audzēkņiem bija iespēja iesaistīties kādā no mākslinieku radošajām darbnīcām:
• Justīnes Lūces darbnīca “Fotogrāfija atdzīvojas”. Tajā dalībnieki izgatavoja instalācijas kastītēs, kuru pamatā izmantota melnbaltā fotogrāfija, kas papildināta ar dažādiem elementiem, dabas materiāliem, tā radot fotogrāfiju vai gleznu 3D veidā;
• Andas Poikānes darbnīca “Tēlnieki” — šajā darbnīcā varēja iepazīt cilvēka plaukstas anatomisko uzbūvi un atveidot materiālā plaukstas kustības;
• Daces Lūces “Animācijas darbnīca” — animācijas filmu izveide par plenēru Ziemeru muižā. Darbnīcas dalībnieki iejutās scenārista, režisora vai mākslinieka lomā, zīmēja filmas tēlus un iepazina filmas tapšanas procesu. Filmiņas “melnais” darba materiāls tika parādīts jau vakarā, tam sekos apskaņošana, kuru palīdzēs veikt Elizabete Balčus;
• Iespēja vērot gleznošanu plenērā un pašiem gleznot.
Vakarā notika plenērā radīto darbu izstādes atklāšana un Elizabetes Balčus audiovizuāla performance.

Viens no plenēra radošajiem rezultātiem: Artūra, Egīla un Gustava veidotā animācija"Piedzīvojums", kas apskatāma šeit.