Andas Lāces zīmējumu teātra un performances meistarklase

21.02.2017

7. un 8. februārī Alūksnes Mākslas skolā sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās Mākslas centru projekta “MEISTARKLASES LATVIJAS MĀKSLAS SKOLĀS” ietvaros notika 2016. gada Purvīša balvas nominantes Andas Lāces meistarklase “7 performances un zīmējumu teātris”. Meistarklasē piedalījās 17 Alūksnes Mākslas skolas profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas izglītojamie. Tie Marta Heidemane, Marta Elizabete Bērziņa, Elza Jaunzeme, Līva Zara, Kristīne Lāce, Marta Rozīte, Ieva Vika, Dominika Medne, Ulrika Alksne, Ennija Joce, Patrīcija Miesniece, Mārtiņš Emīls Mičulis, Marta Aire, Reinis Ābeltiņš, Dana Zača, Hēra Žaklīna Biete, Jans Kazačenoks.
                         Dalībniekiem bija jāsagatavo mājas darbs- zīmējums “Man nepatīk…” Darbojoties kopā ar mākslinieci, bērni ierakstīja savu stāstu par to, kas viņus uztrauc un nepatīk, sagatavoja lielās papīra loksnes gleznošanai un piestiprināja pie sienas. Nākamajā dienā “Nepatīk” zīmējums tika projicēts uz papīra loksnēm pie sienas, tiem pāri tika gleznotas pozitīvas -pretējas sajūtas. Dalībnieki ieguva jaunu pieredzi, uzdrošinājās iziet publikas priekšā un atklāt savas sajūtas un domas, tās paust vizuālos tēlos.

A. Lāces Meistarklase notika projekta "LLMC izglītības programmas bērniem un jauniešiem 2016" ietvaros, ko finansiāli atbalstīja VKKF. Kopumā projekts ietvēra 2 meistarklases (Andas Lāces meistarklase Alūksnes Mākslas skolā un Artūra Riņķa kinētiskās mākslas meistarklase Madonas J. Simsona mākslas skolā), kā arī izglītības programmas LLMC organizētajā festivālā Survival Kit, Ievas Alksnes un Valda Celma izstādē "Kinētikas arheoloģija" un Jura Boiko izstādē "Sāls kristāli".