Piedalīsimies Valsts konkursa 3.kārtā !

27.03.2017

Katru gadu Nacionālais kultūras centrs organizē Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursu par kādu noteiktu tēmu. 2016./2017. mācību gadā tā ir grafikas dizains.
                 Konkursa mērķis ir izvērtēt Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu mācību rezultātus un apzināt kultūrizglītības attīstības vajadzības, sekmējot starpdisciplināru tēmu apguvi radošā mācību procesā.
               Konkursa uzdevums ir attīstīt audzēkņa izpratni par grafikas dizainu, izprotot burtveidola, teksta, izteiksmes līdzekļu un kompozīcijas nozīmi dizainā. Veicināt audzēkņa izpratni par dizainu kā procesu, par secīgu dizaina idejas attīstību, tās atbilstību funkcijai un mērķauditorijai, attīstīt audzēkņa prasmi strādāt grupā.
                      Dalībnieki konkursā piedalās pēc vecuma grupām no 7 – 10 gadiem; no 11 – 13 gadiem; no 14 – 16 gadiem.
               Konkurss norit vairākās kārtās. I kārta -skolas posms, kuras laikā bija jāveic katrai vecuma grupai atšķirīgs uzdevums. Jaunākajai grupai bija jāizstrādā grafiskais dizains konfektei, vidējai- smūtijam, vecākai- veselīgam našķim ( žāvētiem augļiem, sukādēm).
Izvērtējot darbus skolas posmā, uz II kārtu Rīgā, tika aizsūtīti 6 skolēnu darbi (katrā vecuma grupā pa 2).
                     13. martā saņēmām ziņu, ka uz Valsts konkursa III kārtu 31. martā Valmierā tiek aicināti:

• Marta Aire, Jānis Bindemanis no jaunākās grupas ( skolotāja Elita Salaka)
  • Amanda Nikola Cēsniece, Sabīne Līdaciņa no vidējās grupas ( skolotāja Elita Salaka)
  • Kristiāna Freimane, Gustavs Stradiņš no vecākās grupas ( skolotāja Rita Balane)

Turēsim īkšķus !