Mācību ekskursija uz Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, izstāžu zāli "Arsenāls" un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju

27.03.2017

2017. gada 17. martā grupa audzēkņu un pedagogu devās uz Rīgu, lai apmeklētu Atvērto durvju dienas pasākumus un radošās darbnīcas PIKC NMV Jaņa Rozentāla Mākslas skolā.
            Mūs laipni sagaidīja zinoši gidi- skolas audzēkņi, kas iepazīstināja ar skolas telpām, mācību procesu, atbildēja uz jautājumiem par iestājeksāmenu prasībām un citiem interesējošiem jautājumiem. Varējām apskatīt izliktos mācību darbus, vērot ģipša galvas zīmēšanas procesu, gleznošanas darbnīcas un multimediju darbus, ko veidojuši skolas audzēkņi un iepazīties ar Jaņa Rozentāla skolas dalību Erasmus + mācību mobilitātes programmā, kas ļauj audzēkņiem iepazīt citu valstu mākslas skolas, apgūt jaunu pieredzi.
Mūsu skolas audzēkņi izmantoja iespēju radošajās darbnīcās izmēģināt dažādas grafikas tehnikas, sietspiedi, ģipša liešanu, skicēšanu un animāciju.
              Tālāk mūsu ceļš veda uz izstāžu zāli ”Arsenāls”, kur iepazināmies ar izstādi “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā”. Ar šo projektu Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj pasākumu programmu, veltītu Latvijas valsts simtgadei. Izstādē eksponēti darbi , kas parāda hiperreālisma ienākšanu un attīstību Latvijas mākslā pusgadsimta garumā, aptverot periodu no 1967. līdz 2017. gadam. Īpaši vērtīgi iepazīties ar izstādi bija 7. klases izglītojamajiem, kas , apgūstot mākslas valodas pamatus, šogad iepazīst 20. gadsimta mākslas virzienus.
             Pēc tam devāmies uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Tur iepazinām pastāvīgo ekspozīciju un Purvīša balvas 2017. kandidātu darbu izstādi, kuras ekspozīciju veido spilgti glezniecības, grafikas, tēlniecības, instalāciju un videomākslas darbu kopums, ko radījuši piektajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2015. un 2016. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi.
             Brauciena noslēgumā Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu zālē apskatījām E. Geperta Mākslas un dizaina akadēmijas ( Vroclava) studentu darbu izstādi “Zīmējumi steigā”.